Lāzerbiatlons vai 

biatlons un 

kas tad īsti ir 

lāzerbiatlons?


Galvenā atšķirība no parastā biatlona jau ir izteikta tā nosaukumā - lāzerbiatlons.

Tas paredzēts gan sportam, gan izklaidei, gan šaušanas treniņiem un sacensībām, gan kā atsevišķs elements, gan kopumā ar citiem sporta un aktivitāšu veidiem - stafetes, šķēršlu joslas ar šaušanu, slēpošana utt. Nav nepiešamas ne īpašas atļaujas, ne sertifikācija.

Lāzerbiatlons no parastā biatlona atšķiras ar tajā iestrādātu optisko sistēmu, kas rada lāzera staru. Izstrādātāji apgalvo, ka šis stars nav kaitīgāks par televizora pulti. Lai nu kā, bet tāda traumatisma kā peintbolā vai airsoftā te nav. Nav nepieciešams arī speciāls apģērbs.

Šaušana notiek pa mērķi, kurā ir iestrādātas lāzerstaru uztverošas mikroshēmas ar gaismas diodēm. Tāpat kā biatlonā, sākumā mērķi ir melnā krāsā. Trāpot mērķī, mērķis iedegas baltā krāsā.

Lāzera stara garums un minimālā stara izkliede rada nepieciešamību precīzi mērķēt pat no neliela attāluma. Pie 50m attāluma līdz mērķim lāzerstara diametrs, sasniedzot mērķi, atbilst biatlona lodes diametram.

Tāpat kā biatlonā, mērķa stends sastāv no pieciem rindā izkārtotiem mērķiem ar iespēju samazināt vai palielināt mērķa izmēru. Optimālais attālums līdz mērķim ir 25-50m, atkarībā no lietotāju vecuma un interesēm.